Sześciu kandydatów

Grzegorz Zięba
opublikowano: 28-02-2005, 00:00

Wśród chętnych na Hutę Stali Jakościowych i Walcowni Blach jest zmierzający na giełdę Złomrex.

Sześć podmiotów złożyło ofertę kupna dwóch spółek należących do Zakładu Metalurgicznego (ZM) z grupy Huty Stalowa Wola (HSW). Do przejęcia są zatrudniająca 825 osób Huta Stali Jakościowych (HSJ) i Walcownia Blach (WB), dająca pracę ponad 200 osobom. Oba podmioty chce nabyć amerykańska firma MMX, idący na giełdę Złomrex z Katowic, ZOHO z Warszawy, konsorcjum spółek Wtórstal i GAB II ze Stalowej Woli oraz fundusz inwestycyjny, który nie wyraził zgody na ujawnienie tożsamości. Samą Hutę Stali Jakościowych zamierza kupić czeska huta z Trzyńca.

— Mimo że skończył się termin przyjmowania ofert, otrzymujemy nadal propozycje od innych, zainteresowanych spółek — mówi Andrzej Jędruch, dyrektor operacyjny ZM.

Dodaje, że jeśli oferty będą niezadowalające, przetarg będzie powtórzony, a spóźnialscy będą mieli szansę na złożenie propozycji.

— W przyszłym tygodniu przekażemy regulamin rokowań — twierdzi Andrzej Jędruch.

Według niego, do końca czerwca zostanie podpisana umowa przyrzeczenia z wybranym nabywcą. Władze ZM nie powinny mieć kłopotu z wynegocjowaniem dobrej ceny za obie firmy.

Na rynku trwa koniunktura na stal, a wystawione na sprzedaż spółki przyniosły w ubiegłym roku zysk sięgający 30 mln zł. Dobra passa jest podtrzymywana.

— W styczniu HSJ przyniosła 3 mln zysku netto, a WB 700 tys. zł — dopowiada Andrzej Jędruch.

Sprzedaż spółek HSW jest elementem restrukturyzacji producenta maszyn budowlanych i sprzętu zbrojeniowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sześciu kandydatów