Sztuka wyboru

Ewa Bęczkowska
02-11-2001, 00:00

W Galerii Starmach w Krakowie do 4 listopada można oglądać prace Leona Tarasewicza. Sponsorem wystawy jest Mercedes-Benz reprezentowany przez DaimlerChrysler Automotive Polska.

Wystawa, obejmująca kilkanaście prac artysty z ostatnich dwóch lat, jest uzupełnieniem prezentacji weneckiej.

Leon Tarasewicz jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Kościelskich, Jana Cybisa i Paszportu Polityki. Reprezentuje Polskę na tegorocznym 49 Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji (do listopada). W polskim pawilonie w Giardini di Castello w Wenecji Leon Tarasewicz pomalował w kontrastujących barwach około 200 mkw. powierzchni podłogi. W opinii ekspertów, realizacja przestrzenna Tarasewicza jest jedną z najciekawszych prac na tegorocznym biennale.

W Restauracji Soma do 2 grudnia można oglądać wystawę malarstwa i rysunku Marka Sułka z lat 1992-2002.

Prace pochodzą z kilku równolegle prowadzonych serii.

Autor jest absolwentm ASP w Warszawie i Rietveld Academy w Amsterdamie. Zajmuje się m.in. malarstwem, rzeźbą, fotografią oraz działaniami w przestrzeni, takimi jak akcje, instalacje, performance.

Prace są do nabycia w cenie od 800 do 4 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Sztuka wyboru