Szwecja: 34 pasażerów poleciało nie tam gdzie chcieli

Marek Druś, thelocal.se
opublikowano: 13-03-2018, 09:24
aktualizacja: 13-03-2018, 09:27

Grupa pasażerów znalazła się ponad 1000 kilometrów od miejsca, gdzie chcieli lecieć, bo linia nie poinformowała ich, że samolot leci do innego portu.

34 pasażerów miało lecieć w poniedziałek wieczorem z Sundsvall w środkowej Szwecji do Gothenburg na zachodnim wybrzeżu kraju. Ku swojemu zaskoczeniu znaleźli się w Luleå na dalekiej północy Szwecji.

Zobacz więcej

youtube.com

Okazało się, że linia Nextjet musiała anulować lot z Sundsvall do Gothenburga z powodu złych warunków atmosferycznych. Zapomniała jednak o tym poinformować oczekujących pasażerów, podobnie jak port w Sundsvall. Dostali natomiast informację o opóźnieniu lotu, który miał rozpocząć się o 17.00. O 20.00, po przejściu wszystkich formalności, pasażerowie wsiedli na pokład samolotu, który jednak zamiast do Gothenburga przewiózł ich do Luleå. Tymczasem w Sundsvall pozostała grupa pasażerów, która miała lecieć do Luleå, ale poinformowano ich, że ich lot został anulowany.

- Wydaje się, że doszło do dużych błędów w komunikacji między nami, a portem w Sundsvall – powiedział Henning Lindbergm, dyrektor marketingu w Nextjet.

Pasażerowie, którzy przez pomyłkę znaleźli się w Luleå, zostali zakwaterowani w hotelu. We wtorek mają lecieć do Gothenburga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.se

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Szwecja: 34 pasażerów poleciało nie tam gdzie chcieli