Szwedzka spółka sprzedaje polski biznes

opublikowano: 07-08-2019, 15:05

Potwierdziły się doniesienia z kwietnia, według których szwedzka spółka Eltel rozważała sprzedaż biznesu w Polsce.

Notowana na szwedzkiej giełdzie spółka specjalizująca się w infrastrukturze sieci telekomunikacyjnych informowała cztery miesiące temu, że dokonuje oceny działalności w Polsce i Niemczech i nie wyklucza sprzedaży biznesów w obu krajach w tym lub przyszłym roku. Prezes Casimir Lindholm tłumaczył, że rynek skandynawski oferuje mniejsze ryzyko i wymaga mniejszych inwestycji, co pozwala na stabilną kreację wartości dla spółki i jej akcjonariuszy.

fot. Grzegorz Kawecki

W środę Eltel poinformował o podpisaniu porozumienia o sprzedaży biznesu w naszym kraju z VINCI Energies. Całkowita kwota transakcji to ok. 12,7 mln EUR. Jej zamknięcie planowane jest w trzecim kwartale obecnego roku.

- Transakcja tworzy wartość dla nas i naszych akcjonariuszy poprzez wzmocnienie naszego bilansu i koncentrację na Skandynawii – powiedział Casimir Lindholm, prezes Eltel.

Polski biznes Eltelu zatrudnia ok. 220 osób i w ubiegłym roku miał ok. 20 mln EUR sprzedaży netto. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane