Szymany bez inwestora

Mira Wszelaka
opublikowano: 21-02-2008, 00:00

Jutro zapadnie ostateczna decyzja w sprawie objęcia przez European Business Partners udziałów w porcie w Szymanach.

Jutro zapadnie ostateczna decyzja w sprawie objęcia przez European Business Partners udziałów w porcie w Szymanach.

Już w piątek będzie wiadomo, czy European Business Partners obejmie 60 proc. w porcie lotniczym Mazury-Szczytno. Ostateczną decyzję podejmie Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC), choć wiele wskazuje na to, że się nie zgodzi. Zdaniem jego przedstawicieli, European Business Partners ma problemy z wiarygodnością finansową, dlatego już raz ULC wydał w tej sprawie decyzję negatywną. Powołując się na nowe argumenty, spółka ponownie wystąpiła z wnioskiem do urzędu.

— Zwróciliśmy się o wydanie opinii do resortów rozwoju regionalnego (port może korzystać z funduszy unijnych), infrastruktury i obrony narodowej — tłumaczy Katarzyna Krasnodębska z ULC.

Przeciwny był tylko resort obrony, który zastanawiał się, czy skarb państwa nie poniesie strat. Obawy wzbudzał zarówno niski kapitał zakładowy spółki (70 tys. zł), jak i to, że nie prowadziła ona żadnej działalności gospodarczej.

— European Business Partners ustosunkował się do negatywnej opinii ministerstwa obrony. Odpowiedź spółki przesłaliśmy ministerstwu, a ono przedstawiło nam ostateczną odpowiedź. Prezes ULC już podjął decyzję w sprawie pakietu, ale ogłosi ją dopiero jutro — mówi Katarzyna Krasnodębska.

Dodaje, że w przypadku negatywnej opinii spółka może odwołać się do sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mira Wszelaka

Polecane