T-Park zaprasza przedsiębiorców z regionu

MAG
opublikowano: 08-05-2009, 00:00

Dziś uroczyste otwarcie Dolnośląskiego Parku Technologicznego. Dla chętnych są powierzchnie biurowe i działki.

Dziś uroczyste otwarcie Dolnośląskiego Parku Technologicznego. Dla chętnych są powierzchnie biurowe i działki.

Dolnośląski Park Technologiczny T-Park w Szczawnie-Zdroju, który działa od marca tego roku, wynajmuje już powierzchnię 17 spółkom.

— 7 z nich to małe firmy, które weszły do inkubatora. Pozostałe to większe spółki z branż IT, telekomunikacyjnej, obsługi biznesowej i ekologii. Zajęły one powierzchnie w części technologicznej — opowiada Sławomir Hunek, prezes Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (DARR), jednego z partnerów projektu.

Dziś powierzchnia budynku (na działalność biznesową przeznaczono około 2 tys. mkw.) jest wykorzystana w 35 proc. Znajduje się tu część administracyjna, centrum badań i rozwoju, inkubator oraz moduł produkcyjny. T-Park ma też ponad 20 ha działek inwestycyjnych wyposażonych w infrastrukturę.

— Przeznaczymy je dla firm produkcyjnych i usługowych inwestujących w nowe technologie. Ofertę kierujemy do małych i średnich firm z regionu —mówi Sławomir Hunek.

Przyznaje, że toczyły się już rozmowy z dwiema firmami, ale zostały zawieszone przez przedsiębiorców "ze względu na kryzys".

T-Park kosztował niemal 50 mln zł, z czego 36 mln zł pochodziło z dofinansowania unijnego, a 15 mln zł z kredytu DARR. Z kolei gmina Szczawno-Zdrój, kolejny partner w projekcie, przeznaczyła na park 36 ha. Pozostali partnerzy to województwo dolnośląskie, Politechnika Wrocławska i miasto Wałbrzych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / T-Park zaprasza przedsiębiorców z regionu