Tablety napędzają rynek elektroniki konsumenckiej

Globalne dostawy najważniejszych urządzeń elektroniki konsumenckiej, komputerów osobistych, tabletów i telefonów komórkowych mogą wzrosnąć w tym roku o 4,5 proc. wobec roku 2012., donosi serwis MarketWatch powołując się na prognozy branżowej firmy badawczej Gartner.

W ujęciu ilościowym dostawy mają zwiększyć się do 2,32 mld urządzeń, przy oczekiwany jest znaczący wzrost sprzedaży tabletów i telefonów mobilnych przy spadku sprzedaży PC-tów.

Największy wzrost, sięgający 53 proc. w tym roku ma dotyczyć sprzedaży tabletów, który powinien osiągnąć poziom 184 mln urządzeń. W roku 2014. ten poziom ma wzrosnąć do 263 mln jednostek.

Według szacunków Gartner’a, w przypadku telefonów komórkowych należy oczekiwać stabilnego wzrostu dostaw, Dynamika ma sięgnąć w 2013 r. 3,7 proc.  do 1,8 mld urządzeń. Rok później powinno to być około 100 mln więcej.

Prognoza dla komputerów osobistych ma pesymistyczny wydźwięk. W tym roku zakłada się spadek dostaw o 11 proc. do 303 mln zaś w roku 2014 do 282 mln.

Android, który jest jedną z głównych platform operacyjnych ma osiągnąć 38-proc. udział w rynku w tym roku. System Windows może obniżyć swoje udziały o 4,3 proc. głównie z powodu słabej sprzedaży komputerów, jednak w roku przyszłym  ma powrócić do wzrostu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Tablety napędzają rynek elektroniki konsumenckiej