Tajemnicza firma przebuduje dworzec w Katowicach – prasa

14-01-2005, 07:43

Szefowie firmy Polish Transport Holdings nie chcą udzielać żadnych informacji na temat swoich planów dotyczących katowickiego dworca kolejowego. Nie wiadomo, w jaki sposób zamierzają przebudować gmach, ani skąd wezmą na to prawie 200 mln euro - pisze "Dziennik Zachodni".

W przetargu na przebudowę katowickiego Dworca Głównego zarząd PKP wybrał ofertę złożoną przez spółkę, o której istnieniu nikt nawet wcześniej nie wiedział. Jej siedziba to mieszkanie w warszawskim bloku. Na drzwiach nie ma nawet tabliczki z nazwą.

Szefowie kolei odrzucili projekty przedstawione przez znane na całym świecie firmy, jak np. holenderski ING Real Estate czy niemiecki ECE - dodaje "Dziennik Zachodni".

"Dopóki nie otrzymamy oficjalnej informacji o wynikach przetargu, nie chciałbym niczego komentować" - mówi Jerzy Hańczewski, wiceprezes zarządu ING Real Estate. "Nie znam oferty konkurencji. Wierzę, że zwycięży zdrowy rozsądek" - dodaje.

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Ministerstwa Infrastruktury - informuje "Dziennik Zachodni".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Tajemnicza firma przebuduje dworzec w Katowicach – prasa