Tajlandia skróci kwarantannę dla turystów

  • Paweł Makosz
opublikowano: 19-03-2021, 09:48

Od przyszłego miesiąca Tajlandia skróci okres obowiązkowej kwarantanny dla zagranicznych turystów. Rząd postanowił natomiast odłożyć w czasie decyzję w sprawie uznawania paszportów szczepionkowych, które mają ułatwić poruszanie się po świecie.

Kraj z południowo-wschodniej części Azj zatwierdził skrócenie kwarantanny do 10 dni z dwóch tygodni począwszy od 1 kwietnia dla osób przybywających z zagranicy.

Krótsza kwarantanna ma sprawić, że Tajlandia - słynąca z plaż z palmami, świątyń i kultury backpackerskiej - stanie się bardziej atrakcyjna dla milionów zagranicznych turystów.

Pandemia zniszczyła tamtejszą branżę turystyczną, która w 2019 roku przyniosła ponad 60 mld USD przychodu od około 40 mln zagranicznych turystów.

Wysepka Ko Tapu położona w zatoce Phang Nga w Tajlandii.
Wysepka Ko Tapu położona w zatoce Phang Nga w Tajlandii.
Diego Delso/ Wikipedia Commons/ CC BY-SA 3.0

Tajlandia jest w trakcie rozmów z USA, Koreą Południową i Singapurem na temat umów o paszportach szczepionkowych. Decyzje o ich wprowadzeniu nie nastąpią jednak szybciej niż przed dokonaniem pełnej analizy wyników wpływu szczepień na rozwój pandemii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane