Tajny projekt Allegro

IAR
23-06-2008, 09:36

W Toruniu zaczyna działalność centrum programistyczne Allegro. Oficjalnie poznańska firma chce w nim ulepszać istniejące serwisy internetowe. Jak jednak dowiedziała się "Rzeczpospolita", centrum nie będzie się zajmować tylko bieżącą działalnością portali handlowych, ale także prowadzić działalność badawczą.

Jeden z analityków branży technologiczno-internetowej powiedział anonimowo, że Allegro prawdopodobnie pracuje nad zupełnie nowym projektem lub usługą skierowaną do użytkowników portalu. Jego zdaniem, może to być próba wykorzystania jednej z największych w Polsce bazy klientów. Jak poinformowało ostatnio Allegro, w serwisie zarejestrowało się już 7,5 mln użytkowników.

Ulokowanie centrum w Toruniu to zaskoczenie. Do tej pory firmy branży informatycznej lokowano głównie we Wrocławiu. Allegro jednak przyznaje, że w stolicy Dolnego Śląska firmy wręcz wyrywają sobie zdolnych pracowników. Tymczasem na rynku pracy w Toruniu firma nie ma praktycznie konkurencji jako pracodawca. Przedstawiciele spółki zaznaczają jednak, że baza firmy i jej serwery pozostaną w Poznaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Tajny projekt Allegro