Tani kredyt w CHF

di, pap
opublikowano: 2010-03-30 14:07

Średnie oprocentowanie ogółem kredytów mieszkaniowych we frankach szwajcarskich wyniosło w lutym 2,3 proc. - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. Rok wcześniej oprocentowanie wyniosło 3 proc., w styczniu 2010 r. - 2,2 proc.

Dla porównania - w lutym średnie oprocentowanie złotowych kredytów na cele mieszkaniowe wyniosło 6,2 proc., wobec 6 proc. w styczniu i 7,5 proc. w lutym 2009 r. Średnie oprocentowanie kredytu konsumpcyjnego wyniosło 14,7 proc. (tyle, co przed rokiem i o 0,3 pkt. procentowego więcej, niż w styczniu).

Depozyty złotowe w rachunku bieżącym oprocentowane były natomiast średnio na poziomie 4,5 proc. wobec 4,6 proc. w styczniu i 6 proc. w lutym 2009 r.

Dane dotyczą średniego oprocentowania wszystkich istniejących na koniec lutego umów, zarówno zawartych przed nim i nadal obowiązujących, jak i dopiero zawartych umów.