Tanie opony górą

MIB
opublikowano: 13-10-2011, 00:00

Badanie

Cena, a dopiero potem marka lub jakość decyduje o wyborze opon. To wnioski z najnowszego sondażu TNS Pentor.

TNS Pentor na zlecenie Michelin – przy okazji VII edycji ogólnopolskiej akcji Ciśnienie pod kontrolą, organizowanej przez Michelin i Statoil – przeprowadził sondaż, z którego wynika, że najważniejszymi czynnikami decydującymi o wyborze opony są cena i marka. Kierowcy zwracają też uwagę na bezpieczeństwo, trwałość i oszczędność paliwa.

Ceną kieruje się 62 proc. badanych, marką opony 37 proc., a parametrami technicznymi 27 proc. (są one ważniejsze dla osób po 30. roku życia niż dla młodszych kierowców). Mężczyźni przykładają większą wagę do marki i parametrów technicznych. Kobiety częściej się kierują sugestiami sprzedawców.

Kierowcy uważają opony za trzeci najważniejszy czynnik wpływający na bezpieczeństwo jazdy (po hamulcach i zawieszeniu). O dużym znaczeniu opon zdecydowanie częściej pamiętają kierowcy w wieku 30-59 lat niż po 60. roku życia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Tanie opony górą