Czytasz dzięki

Tańsze tankowanie

opublikowano: 29-05-2016, 22:00

Rzeszowianie od 2007 r. mogą korzystać z miejskich darmowych informacji SMS-owych z czterech kategorii: ogólnej, kulturalnej, sportowej i… paliwowej. Ci, którzy się na to zdecydowali, co tydzień dostają SMS-em wiadomość, gdzie w mieście jest najtańsze paliwo (benzyna, olej napędowy, gaz).

— Wprowadziliśmy informacje o paliwach, ponieważ ceny paliw w Rzeszowie należą do najwyższych w Polsce. Na początku miało to pewien efekt konkurencyjny i wpłynęło na obniżki cen na niektórych stacjach — mówi Michał Chłodnicki, dyrektor biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszów. Od 2007 r. rzeszowianie otrzymali od miasta prawie 1,7 mln SMS-ów. Informacje o cenach paliw dostaje ponad 5 tys. osób.

— Poza Rzeszowem masową wysyłkę SMS-ów stosują m.in. Warszawa, Szczecin, Gdańsk, Katowice, Tarnów i Łódź. Często miasta zaczynają od informacji o wydarzeniach kulturalnych, a później wprowadzają powiadamienia o zagrożeniach, a nawet o cenach paliw, jak w Rzeszowie. Najważniejsze jest to, że zwiększa się różnorodność komunikatów, a nie ich częstotliwość, dlatego mieszkańcy wybierają taką usługę — uważa Andrzej Ogonowski z SMSAPI.pl, platformy do masowej wysyłki SMS-ów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane