Czytasz dzięki

EEC Magenta inwestuje w cyfrową rekrutację

opublikowano: 04-12-2019, 22:00

Platforma ChallengeRocket zbroi się w inwestorski kapitał i szykuje do skoku za ocean.

Niedobór wykwalifikowanych pracowników w branży IT i nowych technologii doskwiera firmom. Przy szybkim tempie cyfryzacji produkcji i usług może się jeszcze pogłębić. Pracodawcy coraz chętniej sięgają więc po niekonwencjonalne metody rekrutacji, na czym korzysta… platforma ChallengeRocket. Polski start-up zyskuje międzynarodowych klientów i inwestorski kapitał na rozwój.

Projektem zainteresował się właśnie krajowy fundusz EEC Magenta, utworzony przez EEC Ventures wspólnie z PFR Ventures, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz spółką Tauron Polska Energia. Start-up otrzymał 3,2 mln zł. Z platformy ChallengeRocket już korzystają m.in. Nvidia, ING, Santander, PZU, Asseco. Teraz start-up planuje nasilić działania ekspansyjne, rozwijając biznes na rynkach brytyjskim i amerykańskim. Będzie ponadto pracował nad rozwojem zaplecza technologicznego.

Skorzysta również z pieniędzy pozyskanychz programu dotacyjnego Szybka ścieżka NCBR, z którego dostał 2,4 mln zł. Technologiczna spółka utworzyła platformę dla studentów, absolwentów studiów informatycznych i inżynierskich oraz działów HR dużych przedsiębiorstw. Wokół niej działa internetowa społeczność, która angażuje się w proponowane konkursy i wyzwania programistyczne. Umiejętności i wyniki poszczególnych osób są na bieżąco i automatycznie analizowane. Kreowane w ten sposób profile stanowią podstawę w procesie wyszukiwania talentów i rekrutacji.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane