Techland wygasza działalność polskiego wydawnictwa

opublikowano: 28-02-2019, 09:01
aktualizacja: 28-02-2019, 14:07

Wygaszamy naszą działalność lokalną obejmującą pudełkową dystrybucję gier 3rd party w Polsce, poinformował Paweł Marchewka, prezes Techlandu.

Serwisy poświęcone grom wideo informowały w ostatnich dniach, że Techland zamierza zrezygnować z części działalności, co będzie skutkowało zwolnieniem kilkunastu pracowników do końca roku. Zapowiadano, że w czwartek oficjalne stanowisko ogłosi szef spółki, Paweł Marchewka.   

Paweł Marchewka, prezes i właściciel Techlandu
Zobacz więcej

Paweł Marchewka, prezes i właściciel Techlandu ARC

Zgodnie z zapowiedzią prezes Techlandu przestawił oświadczenie w sprawie działalności wydawniczej firmy.

- Po wielomiesięcznej analizie rynku rozpoczęliśmy proces wygaszania działalności polskiego wydawnictwa, który potrwa do końca roku 2019. Dotyczy to wyłącznie dystrybucji pudełkowych gier 3rd party na terytorium Polski. Od wielu lat lokalna dystrybucja pudełkowa nie stanowiła strategicznego obszaru działalności firmy, którym jest tworzenie najlepszych gier akcji AAA z otwartym światem - poinformował prezes Techlandu.

Marchewka zapewnił, że ogłoszone zmiany nie mają żadnego wpływu na globalne plany wydawnicze Techlanu oraz proces produkcji dwóch gier AAA, w tym Dying Light 2.

- Nasza firma konsekwentnie rozwija się tworząc kolejne fantastyczne gry. Sprzedaż Dying Light nie tylko nie słabnie, ale w ostatnim roku była wyższa niż w poprzednim. Dying Light dociera do kolejnych grup graczy, którzy zadowoleni polecają go innym. To wszystko nas bardzo cieszy i utwierdza w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek - podkreślił prezes spółki.

Marchewka poinformował, że dołożył osobistych starań, aby zadbać o interesy i zawodową przyszłość pracowników, którzy kończą współpracę z Techlandem. Do końca roku spółka zwolni 13 osób. Techland zatrudnia obecnie ponad 400 osób a w aktywnej rekrutacji ma ponad 50. 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, gamedaily.biz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu