TechnoInQubacja dla kreatywnych

ANB
opublikowano: 06-09-2012, 00:00

Pomogą studentom i naukowcom przekuć wiedzę w biznes i założyć własną działalność gospodarczą.

Trwa rekrutacja do projektu „TechnoInQbacja pomysłów” realizowanego przez InQbator Poznańskiego Parku Naukowo- -Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice”. Inicjatywa powstała w ramach programu „Kreator innowacyjności — wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”. Będzie kontynuowana do lutego 2013 r.

Program obejmuje po kilkanaście cykli szkoleniowych skierowanych do studentów, absolwentów (do pięciu lat od obrony), doktorantów i pracowników naukowych uczelni wyższych z regionu Śląska i Wielkopolski. Ma na celu promowanie wśród środowisk akademickich idei przedsiębiorczości opartej na wiedzy, zachęca też do zakładania własnej działalności gospodarczej i rozwijania biznesu. Tematyka warsztatów koncentruje się wokół czterech modułów: przedsiębiorczości akademickiej, źródeł finansowania, kreatywności i zarządzania innowacją.

W Gliwicach zostało już przeprowadzonych 10 cykli szkoleniowych. Ostatnie dwa odbędą się w połowie października (w trybie weekendowym) oraz w styczniu 2013 r. (w trybie popołudniowym). W każdym może uczestniczyć ok. 10 osób.

Dodatkowo w lutym 2013 r. zostanie przeprowadzona druga edycja forum inwestycyjnego, mającego przygotować uczestników projektu do prezentacji pomysłów przed inwestorami. Obecnie również w Poznaniu trwa nabór do 10. (startuje 10 września) oraz 11. cyklu szkoleniowego (ruszy 23 października).

Jak zapewniają organizatorzy, ze względu na duże zainteresowanie projektem, od przyszłego roku zajęcia będą kontynuowane. Dotychczas w samym tylko Poznaniu w szkoleniach wzięło udział niemal 100 osób. A każda tura to w sumie 76 godzin poświęconych na kształtowanie kompetencji biznesowych. Szczegółowe informacje o programie i zapisach są dostępne na stronie internetowej www.technoinqbacja.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu