Technologia mobilizuje kadrę

opublikowano: 13-03-2018, 22:00

Nowe technologie w miejscu pracy mogą podnieść efektywność, zaangażowanie i innowacyjność pracowników — wynika z badania Ipsos zrealizowanego na zlecenie Microsoftu.

Nie wystarczy jednak samo posiadanie nowych narzędzi w miejscu pracy, potrzebna jest silna cyfrowa kultura, w której liderzy promują i wykorzystują potencjał tych rozwiązań do podniesienia skuteczności swojego zespołu. Do pracy w takiej kulturze przyznaje się nieco ponad 15 proc. z tysiąca polskich pracowników uczestniczących w badaniu.

— Pracownicy wyposażeni w technologię mają poczucie, że mogą realizować zadania na maksymalnym poziomie swoich możliwości — mówi Daria Gostkowska, dyrektor HR w polskim oddziale Microsoftu.

Jej zdaniem, firmy o silnej kulturze cyfrowej aktywnie przyjmują zmiany. Organizacje te nagradzają mentalność „ucz się wszystkiego” zamiast „wiem wszystko”. W takim środowisku pracownicy mają większe poczucie wpływu na działania firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu