Technologiczna rewolucja w Warsie

ET
opublikowano: 07-01-2010, 13:48

W kolejowej gastronomii pojawią się ekspresy do kawy! Ale nie w całej. Kolejny przełom dotyczy używania laptopów w wagonach barowych. Wars zezwala na korzystanie z przenośnych komputerów. Dwa razy dziennie.

Wars, spółka obsługująca wagony restauracyjne i barowe od roku ma nowy zarząd, który, podobnie jak poprzedni, zaczął od tego, że odpytał Polaków jak oceniają jakość kolejowej gastronomii. Z ankiety GfK Polonia wynika, że podróżnym do gustu przypadła piada, który, jak czytamy w materiałach prasowych "ten włoski placek, od czasu jego wprowadzenia do oferty, cieszy się rosnącym zainteresowaniem konsumentów, stając się wizytówką WARS. Potwierdzają to jego wysokie wyniki sprzedażowe".

Nie wiadomo co nie podobało się podróżnym. Można to wyczytać między linijkami prasowej informacji. Oto Wars zapowiada, że w wagonach barowych będzie można używać laptopów. To zapowiedź trudna do przeceniania, dla wszystkich tych, którzy od lat walczą z koleją o możliwość korzystania z przenośnych komputerów w wagonach barowych i restauracyjnych. Dotąd, zaraz po uruchomieniu sprzętu personel informował pasażera, że "tu się konsumuje" i wskazywał na tabliczkę z przekreślonym laptopem przytwierdzonym do ściany wagonu.

Niestety, w beczce miodu jest też łyżka dziegciu: komputera można używać tylko podczas dwóch przerw, "nie dłuższych niż 50 minut każda - pierwszą w porze śniadaniowej oraz drugą w porze lunchowej. Przerwy w używaniu laptopów będą wyznaczane w zależności od natężenia ruchu w wagonach restauracyjnych lub barowych, a informacje o tym dostępne będą na specjalnie przygotowanych plakatach".

Kolejna rewolucja dotyczy już samego menu. Otóż przyjdzie nam się powoli żegnać ze sławną kawą po turecku, podawaną w plastikowym kubeczku. Wars zapowiada, że do czerwca tego roku w wagonach barowych i restauracyjnych pojawią się ekspresy Lavazza, dzięki czemu podróżni będą mogli wybierać spośród pięciu dostępnych rodzajów kaw tej marki". Niestety, technologiczne nowinki pojawią się na "większości połączeń" zatem nie będzie to standard.

Odświeżone przez nowy zarząd menu, "które jest konsekwencją  badań przeprowadzonych wśród klientów", będzie zawerać potrawy sezonowe, zmieniające się w zależności od pory roku. Dodatkowo w karcie pojawią się potrawy wegetariańskie oraz "nowa gama deserów".

Wars zapowiada, że do czerwca tego roku w wagonach barowych i restauracyjnych pojawią się ekspresy Lavazza.
Wars zapowiada, że do czerwca tego roku w wagonach barowych i restauracyjnych pojawią się ekspresy Lavazza.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane