Technologie wyszły Warcie na plus

opublikowano: 22-03-2018, 22:00

Ubezpieczyciel zamierza kontynuować wdrażanie innowacji.

Pracuje nad systemem sprzedaży online dla agentów. 5,9 mld zł — tyle składek zebrały spółki ubezpieczeniowe Warty (majątkowa i życiowa) w 2017 r. Wartość wypłaconych odszkodowań i świadczeń przekroczyła 3,9 mld zł. To o ponad 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Ubezpieczyciel skupiał się dotychczas na wzmacnianiu procesów związanych z likwidacją szkód w linii ubezpieczeń majątkowych. W zeszłym roku w aplikacji Warta Mobile pojawiło się nowe narzędzie — ubezpieczeni mogą samodzielnie wyliczyć kwotę odszkodowania.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Ubezpieczyciel postawił też na komunikator Facebook Messenger, za pomocą którego ubezpieczony może zgłosić szkodę, a następnie przeprowadzić jej likwidację, korzystając z aplikacji mobilnej.

— Ostatnie lata wykorzystaliśmy na wdrożenie technologicznych rozwiązań, dzięki którym w 2017 r. skutecznie powiększyliśmy grupę klientów, utrzymując rentowność biznesu na wysokim poziomie. Dostrzegamy jednak kolejne wyzwania, z którymi musi się zmierzyć rynek ubezpieczeń w najbliższym czasie. Dlatego dużo uwagi poświęcamy przygotowywaniu i wdrażaniu kolejnych innowacyjnych rozwiązań, związanychm.in. z robotyzacją procesów czy wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Obecnie realizujemy kilkadziesiąt projektów z myślą o podnoszeniu efektywności firmy oraz komforcie klientów i pośredników ubezpieczeniowych — mówi Jarosław Parkot, prezes Warty.

Warta pracuje m.in. nad wdrożeniem nowego systemu sprzedażowego online dla sieci agencyjnej, wykorzystaniem technologii rozpoznawania mowy w obsłudze klienta, a także szerszego zastosowania big data w szacowaniu cen składek. Głównym celem realizowanych projektów jest podnoszenie rentowości firmy i komfortu klienta.

Koniec wojny cenowej mocno wpłynął na wynik — w zeszłym roku najszybciej rósł przypis składki brutto w ubezpieczeniach komunikacyjnych (wzrost o 42,3 proc.). Ubezpieczyciel zebrał w sumie 2,4 mld zł składek OC i 685 mln zł AC. Warta twierdzi, że pomógł online’owy system taryfikacji stawek. Agent, przygotowując ofertę, już po sekundzie otrzymuje propozycję składki opartej na kilkudziesięciu zmiennych. W zeszłym roku dobrze radził sobie też segment ubezpieczeń mieszkaniowych, w którym Warta odnotowała 20-procentowy wzrost przypisu składki brutto. © Ⓟ

5,1 mld zł Taki przypis składki brutto w ubezpieczeniach majątkowych odnotowała Warta w 2017 r., więcej o 24,3 proc. niż w 2016 r…

805,8 mln zł …a taki w ubezpieczeniach życiowych, co oznacza wzrost o 8,5 proc.

309,4 mln zł Tyle wyniósł wynik techniczny w ubezpieczeniach majątkowych, który pokazuje, czy ubezpieczyciel zarabia, czy traci na podstawowej działalności…

49,8 mln zł …a tyle wyniósł w ubezpieczeniach życiowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu