Od 1 grudnia 2003 r. klienci Tele2 Polska mogą łączyć się z krajowymi sieciami komórkowymi za pośrednictwem tego operatora. Do tej pory, w ramach umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, firma Tele2 oferowała połączenia międzymiastowe i międzynarodowe.
Już 23 maja 2003 r. prezes Urzędu Regulacji i Poczty wydał decyzję o zmianie warunków połączenia sieci Tele2 i TP SA, która umożliwiała firmie Tele2 oferowanie połączeń z krajowymi sieciami komórkowymi. Zgodnie z prawem — opatrzona klauzulą natychmiastowej wykonalności — decyzja prezesa URTiP zmieniła treść dotychczasowej umowy między spółkami, w efekcie czego TP SA była zobowiązania do podjęcia działań zmierzających do realizacji umowy.
