Telekomy oraz media podciągnęły indeksy

Przemysław Barankiewicz, Marek Druś
opublikowano: 12-02-2002, 00:00

Europejskie giełdy rozpoczęły tydzień zwyżkami. Duży w tym udział miał atak popytu w ostatniej części piątkowej sesji w USA, dzięki któremu zakończyła się ona wyraźnymi zwyżkami głównych indeksów.

Do poprawy nastrojów przyczyniła się także zapowiedź rychłego końca recesji w USA i poprawy koniunktury światowej gospodarki, która nadeszła ze spotkania ministrów finansów i szefów banków centralnych państw grupy G-7. Największym popytem cieszyły się akcje spółek telekomunikacyjnych i działających w branży medialnej. Zdrożały akcje France Telecom, BT i Deutsche Telekom. Popyt wywołało podniesienie rekomendacji akcjom ostatniej z wymienionych spółek przez Morgan Stanley. W górę poszły również papiery spółek z branży komórkowej.

Na giełdzie w Paryżu drożały papiery mediów: Vivendi Universal, które zapowiedziało znaczną poprawę sprzedaży w tym roku, oraz Lagardere, które zarobiło na posiadanym pakiecie akcji koncernu EADS. Papiery tego ostatniego także zdrożały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz, Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy