Ten produkt uchroni przed malarią

opublikowano: 29-04-2016, 13:50

Młody inżynier z Afryki ruszył z akcją crowdfundingową w serwisie Ulule. Chce wprowadzić na rynek mydło przeciw komarom przenoszącym malarię.

Ten wydawałoby się prosty wynalazek może do końca 2018 r. uchronić życie 100 tys. osób narażonych na malarię. Mowa o mydle z dodatkiem mieszanki właściwie dobranych olejków eterycznych - produkt został opracowany przez start-up Faso Soap z Burkina Faso w Afryce Zachodniej, na czele którego stoi Gérard Niyondiko. Koncept powstał podczas realizowanego przez inżyniera stażu we francuskiej szkole inżynieryjnej ITECH, w Lyonie. 

Nadszedł czas, aby zacząć komercjalizację naszego wynalazku, a także ukończyć najważniejszą formułę chemiczną zabijającą komary przenoszące malarię - tłumaczy Gérard Niyondiko z Faso Soap.
Zobacz więcej

Walka z malarią:

Nadszedł czas, aby zacząć komercjalizację naszego wynalazku, a także ukończyć najważniejszą formułę chemiczną zabijającą komary przenoszące malarię - tłumaczy Gérard Niyondiko z Faso Soap. ITECH

Mieszanka naturalnych olejków zawartych w mydle odstrasza komary roznoszące malarię, działa przez ok. sześć godzin po użyciu. Rozwiązanie to zostało już zauważone w 2013 r. – projekt wygrał konkurs Global Social Venture Competition. Teraz czas na komercjalizację. Zespołowi brakuje jednak funduszy na ukończenie prac nad formułą chemiczną zabijającą komary i rozpoczęcie produkcji mydła. O pieniądze walczą więc w internecie, w serwisie crowdfundingowym Ulule. 

- Zebranie 33 tys. USD pozwoli nam na zwiększenie wydajność mydła oraz przeprowadzenie testów w specjalistycznym laboratorium. Kolejne 66 tys. USD pozwoli na przetestowanie mydła w naturalnym środowisku. Na stworzenie własnego laboratorium i przygotowanie fazy produkcyjnej potrzebne nam będzie 112 tys. USD – wylicza Gérard Niyondiko.  

Dlaczego akurat mydło? To najbardziej powszechny środek higieny osobistej. 

- Mydło jest używane zarówno do mycia ciała, jak i ubrań, i jest jednym z niewielu produktów, które posiada 95 proc. gospodarstw domowych w Afryce – wyjaśnia Gérard Niyondiko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Ten produkt uchroni przed malarią