Tereny po FSO na wynajem

opublikowano: 11-10-2021, 20:00

Walter Herz zajmie się wynajmowaniem hal, biur i placów w inwestycji Okam na Żeraniu w Warszawie. Potem powstaną tu osiedla.

Powstanie miasta w mieście, nazywanego już Okam City, na liczących ponad 60 ha terenach po fabryce samochodów na Żeraniu, to perspektywa kilkunastu lat od chwili rozpoczęcia budowy. Wcześniej jednak kilka lat może zająć stworzenie planów i uzyskanie odpowiednich zgód administracyjnych. Tymczasem na tych terenach już znajduje się 14 tys. m kw. dostępnej powierzchni biurowej i usługowej oraz 180 tys. m kw. powierzchni magazynowych, a także 80 tys. m kw. powierzchni przeznaczonej pod place ekspozycyjne i parkingi. Działają też liczne firmy korzystające obecnie z tych nieruchomości.

Stan na dziś:
Stan na dziś:
Walter Herz przyznaje, że w miarę upływu lat, uzyskiwania pozwoleń przez Okam i w miarę zagospodarowania tego terenu struktura funkcji będzie się tu zmieniać.

Okam chce kontynuować współpracę z dotychczasowymi najemcami i pozyskiwać nowych. Obecnie do wynajmu pozostaje 10 tys. m kw. biur i 170 tys. m kw. magazynów. Na agenta wyłącznego, odpowiadającego za proces komercjalizacji powierzchni magazynowych, produkcyjnych i biurowych w inwestycji przy ulicy Jagiellońskiej wybrana została firma Walter Herz.

– Hale i biura mają od 3 do ponad 20 metrów wysokości. Obiekt zapewnia bardzo dużą ilość parkingów i placów utwardzonych o wysokiej nośności. Unikalnym atutem kompleksu jest też wewnętrzna bocznica kolejowa. Dzięki dużej różnorodności parametrów lokali, możemy sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów – mówi Bartłomiej Zagrodnik, partner zarządzający w Walter Herz.

Według Piotra Szymońskiego, dyrektora agencji biurowej w Walter Herz, zapewnienie zróżnicowanych powierzchni na jednym terenie stanowi atut dla najemców specjalizujących się w logistyce miejskiej.

Jak wynika z najnowszego raportu Cushman & Wakefield, czynsze w magazynach miejskich wynoszą dziś 4,50-5,25 EUR/m kw./miesiąc i są nawet dwukrotnie wyższe niż w tzw. big-boxach (2,80-3,80 EUR/ mkw./miesiąc), czyli dużych parkach magazynowych usytuowanych dalej od miast, przy ważnych węzłach drogowych. Walter Herz w przypadku Żerania mówi o nawet wyższych stawkach za magazyn, bo wynoszących 6 EUR/m kw./miesiąc. W przypadku powierzchni biurowej czynsze wahają się z kolei od 8 EUR do 11 EUR/m kw./miesiąc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane