Terminal bez opłat przez 18 miesięcy

opublikowano: 11-04-2018, 22:00

Zwolnienie z opłat przez pół roku dłużej niż w standardzie Polski Bezgotówkowej — tym Pekao powalczy o mikroprzedsiębiorców.

Bank Pekao zaprezentował propozycję w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego. W efekcie przedsiębiorcy do standardowych 12 miesięcy dofinansowywanych przez Fundację Polska Bezgotówkowa otrzymają od banku dodatkowe sześć miesięcy bez opłat za dzierżawę terminalu, pod warunkiem comiesięcznego wykonywania przelewu do ZUS lub KRUS z rachunku Pekao. Przedsiębiorcy nie zapłacą również prowizjiod obrotu bezgotówkowego, jeżeli w przypadku każdego z terminali nie przekroczy on kwoty 100 tys. zł w ciągu roku. Dodatkowo można liczyć na darmowy rachunek i kartę debetową — też przez półtora roku.

Generalnie do programu stworzonego przez Fundację Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się małe i średnie firmy, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w ciągu ostatniego roku w swoim punkcie handlowo-usługowym nie oferowały takiej możliwości. Urządzenia dostaną podmioty mające maksymalnie pięć placówek detalicznych i działające poza dużymi sieciami franczyzowymi.

Bank przy okazji chce namówić przedsiębiorców do zaciągnięcia kredytu. Równocześnie z ofertą w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego zmienił warunki Pożyczki Ekspresowej Biznes. Jej maksymalna kwota wzrosła ze 150 do 300 tys. zł, a okres spłaty został wydłużony z 60 do 96 miesięcy. Finansowanie udzielane jest bez konieczności dokumentowania celu i ustanawiania zabezpieczeń rzeczowych. Mogą z niego skorzystać firmy działające co najmniej 18 miesięcy, ale nie trzeba przedstawiać faktur ani biznesplanów. Do 31 maja pożyczka będzie udzielana na preferencyjnych warunkach — prowizja wyniesie 2 proc., a marża — do 5,99 proc. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Terminal bez opłat przez 18 miesięcy