Tesla obniża cenę Modelu 3

opublikowano: 19-10-2018, 07:36

Tesla zaczęła sprzedawać tańszą wersję sedana Modelu 3, ale cena jest nadal wyższa niż pierwotnie zapowiadano, a tymczasem federalne zachęty podatkowe, które mogłyby obniżyć cenę, mają wygasnąć.

Nowa wersja zawiera nową baterię o średnim zasięgu i cenę wywoławczą na poziomie 45 tys. USD. Największy na świecie producent samochodów elektrycznych poinformował, że cena jest 4 tys. USD niższa niż poprzednia cena wywoławcza na poziomie 49 tys. USD.

Samochody Tesla Model 3
fot. REUTERS/Mike Blake/File Photo/Forum

W sierpniu analitycy UBS szacowali, że Tesla straci pieniądze na Modelu 3 z ceną podstawową rzędu 35 tys. USD, czyli taką jak początkowo zapowiadał amerykański producent.

Według informacji zamieszczonej na stronie Tesli sprzedaż standardowej wersji, która miałaby mieć wspomnianą cenę bazową, rozpocznie się w okresie czterech do sześciu miesięcy.

W czwartkowym tweetcie szef Tesli Elon Musk napisał: nowy model "Kosztuje 35 tys. USD po federalnych i stanowych ulgach podatkowych w Kalifornii, ale prawdziwy koszt posiadania jest bliższy 31 tys. USD uwzględniając oszczędności na paliwie".

Jednak rabaty podatkowe obowiązujące dla wszystkich w USA wygasają - odkąd Tesla osiągnęła kluczowy próg dla dostaw.

Tesla spodziewa się rozpocząć dostarczanie Modelu 3 z nowymi akumulatorami średniego zasięgu w ciągu sześciu do dziesięciu tygodni.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane