Tesla straciła ok. 90 mld USD wartości w tym tygodniu

opublikowano: 05-03-2021, 18:26

Kwota, o którą zmniejszyła się wartość Tesli w tym tygodniu, jest większy niż wynoszą kapitalizacje 80 proc. spółek z S&P500.

Kurs największego amerykańskiego producenta aut elektrycznych spadł w piątek poniżej 600 USD i jest najniższy od 10 grudnia. Przez tydzień wartość spółki Elona Muska spada o 17 proc., a od początku roku o 20 proc.

Notowania akcji Tesli przez tydzień
Notowania akcji Tesli przez tydzień

Wśród powodów spadku zainteresowania inwestorów akcjami Tesli, oprócz ogólnego odejścia od spółek technologicznych uznawanych za „bezpieczne przystanie” w czasie pandemii, wskazywany jest postęp w segmencie aut elektrycznych dokonany przez tradycyjnych producentów aut. General Motors, Ford Motor i Volkswagen ogłaszali w ostatnim czasie kolejne działania sygnalizujące, że Tesla będzie musiała liczyć się z coraz mocniejszą konkurencją na wszystkich rynkach. Serwis Benzinga informował niedawno, że w styczniu udział Tesli w europejskim rynku aut elektrycznych spadł do 3,5 proc. Rok wcześniej wynosił ponad 5 proc.

Wartość rynkowa (w mld USD) Tesli przez tydzień
Wartość rynkowa (w mld USD) Tesli przez tydzień
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane