Tesla z chińskim kredytem na budowę fabryki

opublikowano: 23-12-2019, 11:21

Amerykański producent pojazdów elektrycznych Tesla i grupa chińskich banków porozumieli się w sprawie finansowania fabryki w Szanghaju, informuje Reuters.

Wartość kredytu ma wynieść 10 mld CNY (1,4 mld USD) na okres pięciu lat, a część ma zostać wykorzystania na zrolowanie części wcześniejszych pożyczek. 

fot. Bloomberg

China Construction Bank, Agricultural Bank of China, Industrial and Commercial Bank of China i Shanghai Pudong Development Bank są jednymi z banków, które zgodziły się udzielić Tesli wsparcie finansowe, podaje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Chińskie banki na początku tego roku już zaoferowały Tesli 12-miesięczny kredyt w wysokości do 3,5 mld CNY, który ma być spłacony 4 marca 2020 r., wynika z informacji udzielonych przez producenta amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Tesla ruszyła z fabryką w styczniu i rozpoczęła produkcję pojazdów z zakładu w Szanghaju. Do końca tego roku zamierza produkować tygodniowo co najmniej tysiąc modeli 3 .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane