Tesla zabezpieczyła finansowanie dla chińskiej fabryki

opublikowano: 23-12-2019, 15:34

Koncern Tesla zagwarantował sobie ponad 10 mld juanów (1,4 mld USD) finansowania z lokalnych banków na fabrykę w Szanghaju, przygotowując się do rozpoczęcia dostaw wyprodukowanych w Chinach sedanów Modelu 3 w tym kraju.

Elon Musk, dyrektor naczelny i założyciel amerykańskiego koncernu, liczy na to, że chińska fabryka pomoże rozwinąć firmę na największym na świecie rynku zarówno pojazdów elektrycznych, jak i samochodów ogółem. Liczba zarejestrowanych nowych samochodów Tesli w Chinach wzrosła w listopadzie do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy 5597 sztuk, w porównaniu do 393 rok wcześniej, wynika z danych China Automotive Information Net.

Tesla
Fot. REUTERS/Lucy Nicholson/File Photo/Forum

Model 3 firmy Tesla zbudowany w Chinach ma cenę startową na poziomie około 50 tys. USD. To nieco taniej niż wersje importowane. Firma może obniżyć cenę montowanych lokalnie sedanów o 20 proc. lub więcej w przyszłym roku, ponieważ zacznie korzystać z większej liczby lokalnych komponentów i obniży koszty, twierdzą osoby związane ze sprawą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane