Tesla zainwestowała 1,5 mld USD w bitcoiny. Nowy rekord kryptowaluty

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 08-02-2021, 14:29

Producent samochodów elektrycznych ujawnił w swoim raporcie do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że zainwestował 1,5 mld USD w bitcoiny. Po publikacji tej informacji cena kryptowaluty podskoczyła do 43 485 USD, czyli rekordu wszech czasów.

Tesla
Tesla

Zakup bitcoinów za 1,5 mld USD nastąpił po tym, gdy firma zaktualizowała w styczniu 2021 roku swoją politykę inwestycyjną, zgodnie z którą zamierza angażować część swoich środków pieniężnych w „alternatywne aktywa rezerwowe”, w tym aktywa cyfrowe, złoto i fundusze giełdowe.

Po publikacji tej informacji kurs bitcoina podskoczył do 43 485 USD, co jest najwyższą wartością w historii tej kryptowaluty.

Akcje Tesli spadły o 1,1 proc. w handlu przedrynkowym. Niedługo później wróciły na wzrostową ścieżkę. Po godz. 8 czasu nowojorskiego drożały o 0,26 proc.

Na ceny akcji producenta aut elektrycznych w poniedziałek wpływ miało także ujawnienie spotkania przedstawicieli firmy z chińskimi urzędnikami. To efekt coraz większej liczby doniesień konsumentów o pożarach akumulatorów oraz problemach z bezprzewodową aktualizacją oprogramowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane