Teta bliska przejęć

ZK
opublikowano: 04-12-2006, 00:00

Jeszcze w tym roku Teta chce sfinalizować kilka akwizycji. Dzięki nim chce mieć 30-40 proc. wzrostu zysku.

Notowania akcji Tety, wrocławskiej firmy informatycznej, biją historyczne rekordy. Podczas piątkowej sesji kurs rósł momentami nawet o 6,2 proc., ocierając się o 23,90 zł.

— Nic konkretnego się nie wydarzyło. Myślę, że inwestorzy doceniają naszą strategię rozwoju i coraz lepsze wyniki — mówi Jerzy Krawczyk, prezes Tety.

W spółce rzeczywiście sporo się dzieje. Zaawansowane są negocjacje w sprawie akwizycji.

— W tym roku powinniśmy sfinalizować kilka projektów —zapowiada Jerzy Krawczyk.

Chodzi o firmy o podobnym profilu działalności, to znaczy oferujące oprogramowanie do optymalizacji zarządzania przedsiębiorstwem. Przychody podmiotów, które Teta chce kupić w najbliższym czasie, można szacować na kilkanaście milionów złotych. Zakupy sfinansowane zostaną z przegłosowanej niedawno emisji nowych akcji.

Ale i bez akwizycji Teta radzi sobie dobrze. Po trzech kwartałach zysk netto wynosi 3,3 mln zł. A ponieważ ostatnie miesiące roku są tradycyjnie najlepsze w branży informatycznej, prezes nie ma wątpliwości, że tegoroczna prognoza mówiąca o 6,4 mln zł zysku zostanie wykonana. To oznacza poprawę wobec 2005 r. o ponad 42 proc.

Czy takie tempo wzrostu uda się utrzymać?

— Jest coraz trudniej, gdyż w następnych latach musimy się odnosić do coraz wyższej bazy. Zakładamy jednak, że podobną dynamikę da się powtórzyć. Temu właśnie mają służyć akwizycje, które zaczniemy konsolidować od przyszłego roku. Poza tym coraz więcej firm się unowocześnia i kupuje nasze oprogramowanie — twierdzi prezes.

Teta w połowie roku wprowadziła do oferty nowy produkt do zarządzania przedsiębiorstwem. Podobno sprzedaje się bardzo dobrze. To wszystko sprawia, że wzrost zysku w 2007 r. o 30-40 proc. jest zupełnie realny. Oficjalną prognozę Teta chce przedstawić na początku nowego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane