Textilmarket wycofał "ołowiane" piżamy

AJ
opublikowano: 01-10-2009, 18:26

Piżamy wyprodukowane w Indiach sieć dyskontowa Redanu sprzedawała od 25 marca do 3 września 2009 r.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zdecydował o wycofaniu ze sprzedaży piżam, które znalazły się w asortymencie Textilmarket – dyskontowej sieci Redanu. Chodzi o młodzieżowe piżamy dziewczęce oznaczone kodem EAN 590001552257 wyprodukowane w Indiach. Powodem decyzji była obecność ołowiu w nadrukach na odzieży, wykryta przez Laboratorium Produktów Włókienniczych i Analiz Instrumentalnych w Łodzi.

- 3 września 2009 r. Redan wycofał ze sprzedaży wadliwą odzież. Nabywcy 1,1 tys. piżam sprzedanych między 25 marca a 3 września 2009 r. mogą liczyć na zwrot pieniędzy – mówi Mariusz Skowronek z Tauber Public Relations.

Piżamy sprzedawano w kilku sklepach sieci.

Prezes Redanu nie obawia się o wpływ incydentu na wizerunek firmy.

- Najważniejsza jest szybka reakcja i powiadomienie wszystkich klientów. Zareagowaliśmy, gdy tylko dotarła do nas informacja o wadzie odzieży – mówi Bogusz Kruszyński, prezes Redan.

Jak twierdzi, taka sytuacja zdarzyła się w spółce pierwszy raz. Spółka nie miała dotąd zastrzeżeń do produktów indyjskiego dostawcy.

[AJ]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane