TFI PZU funduszowym gigantem

JAG
04-04-2013, 17:59

Towarzystwo zarządza już ponad 20 mld zł. Potrojenie aktywów w ciągu zaledwie dwunastu miesięcy to efekt przeniesienia pieniędzy z grupy PZU.

Jeszcze w lutym 2012 r. TFI PZU zarządzało aktywami w wielkości 6,5 mld zł, co dawało towarzystwu ósme miejsce na krajowym rynku funduszy. Wtedy w słowa Ryszarda Trepczyńskiego, członka zarządu PZU ds. inwestycji, o tym, że firma niebawem zostanie największym TFI w Polsce, raczej nikt nie wierzył.

Dziś, po dwunastu miesiącach towarzystwo zarządza ponad 20 mld zł, co daje 13 proc. udziału w rynku (wartość aktywów zgromadzonych w krajowych TFI wynosi ogółem blisko 150 mld zł). Tak dynamiczny przyrost kapitału w portfelach funduszy PZU to efekt tzw. „ufunduszowienia”, czyli przenoszenia pieniędzy z grupy PZU, a także udostępnienie produktów inwestorom indywidualnym - firma poszerzyła sieć dystrybucji zewnętrznej oraz pozyskała nowych klientów do Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE). Obecnie prowadzi 590 PPE, w których ulokowane jest 3,2 mld aktywów.

- Cieszy mnie skuteczna realizacja strategii polegającej na zmianie filozofii zarządzania aktywami w Grupie PZU. To w dużej mierze dzięki tym działaniom ugruntowaliśmy naszą pozycję na polskim rynku funduszy inwestycyjnych. Nie mam wątpliwości, że już w niedługim czasie z naszych rozwiązań korzystać będzie wiele instytucji finansowych. Systematycznie zwiększamy pozycję wśród inwestorów indywidualnych – mówi Ryszard Trepczyński, członek zarządu PZU i PZU Życie ds. inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / TFI PZU funduszowym gigantem