TM-Automation stworzyła nowego robota

MBE
opublikowano: 07-09-2012, 00:00

Najnowsza maszyna firmy z Pomorza wesprze branżę motoryzacyjną. W planach — robot dla medycyny.

TM-Automation, firma zajmująca się projektowaniem i konstruowaniem zrobotyzowanych stanowisk IML (In-Mould Labeling — etykietowanie w formie) stworzyła kolejnego robota, który będzie wykorzystywany w produkcji samochodowych paneli radiowych u jednego z największych producentów branży samochodowej w Europie. Maszyna ma zwiększyć wydajność produkcji i znacznie poprawić jej jakość.

Firma założona przez Piotra Orlikowskiego oraz Marka Łangowskiego powstała dwa lata temu, początkowo współpracowała z branżą przetwórstwa tworzyw sztucznych. Po roku zdecydowała o dywersyfikacji działalności. Od tamtego czasu tworzy roboty także dla klientów z sektora przemysłu elektronicznego. Jednym z nich jest światowy koncern Sharp, któremu TM-Automation dostarczyła już kilka produktów.

— Nasze roboty i technologia IML dla przemysłu tworzyw sztucznych, którą stosujemy, pozwalają na produkcję bogato zdobionych opakowań. Kiedyś naklejano na nie po prostu papierowe lub plastikowe etykiety — proces ich utylizacji był szkodliwy, dziś dzięki zastosowaniu w produkcji naszych robotów IML opakowania mogą mieć np. etykiety trójwymiarowe. Są one wtapiane w opakowanie, wykonane z takiego samego jak ono materiału, co sprawia, że są to opakowania proekologiczne, łatwe do recyklingu i utylizacji — mówi Marek Łangowski, prezes i współwłaściciel firmy. Najnowszy robot TM-Automotion został stworzony na potrzeby branży samochodowej.

— Działające w niej firmy zachodnie przeżywają obecnie kryzys, ale polskie przedsiębiorstwa radzą sobie bardzo dobrze. Spływa do nich coraz więcej zamówień, z których spora część dotyczy podwykonawstwa. Polskie firmy chcą więc wciąż zwiększać wydajność i jakość swojej produkcji. Nasze zrobotyzowane stanowiska są odpowiedzią na te potrzeby. Ostatni stworzony przez nas robot dla przemysłu automotive nie tylko ośmiokrotnie zwiększa wydajność produkcji, ale co najważniejsze, znacznie poprawia też jakość jednego z ważniejszych etapów produkcji paneli radiowych do samochodów osobowych — tłumaczy prezes Łangowski. Obecnie firma zaczyna pracę nad kolejnymi dwoma maszynami, tym razem dla klientów z branży medycznej.

— To dopiero początek projektu, prace nad tymi robotami mamy zamiar zakończyć pod koniec tego roku — zapowiada Marek Łangowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu