TMS: Dobre dane z Chin

Michał Fronc
15-04-2010, 12:36

Dziś na sesji azjatyckiej obserwować można było mieszane nastroje wśród inwestorów pomimo pozytywnego rozstrzygnięcia sesji w USA oraz napływu bardzo dobrych danych z chińskiej gospodarki.

Tokijski indeks Nikkei 225 wzrósł o 0,61%. Z kolei giełda w Szanghaju zakończyła dzień na nieznacznym minusie tracąc 0,04%, co może dziwić w kontekście bardzo dobrych danych na temat dynamiki PKB w pierwszym kwartale, która wyniosła 11,9%. Z kolei inflacja wyniosła w marcu 2,4% i wypadła poniżej oczekiwać. Szybkie tempo wzrostu gospodarczego stwarza ciągle ryzyko przegrzania się chińskiej gospodarki, jednak w dalszym ciągu stabilna inflacja oddala perspektywę podwyżki stóp procentowych, przybliżając jednocześnie rewaluację juana jako kolejny krok chłodzący chiński rynek.
Dziś na rynkach europejskich także obserwować można mieszane nastroje wśród inwestorów. Wprawdzie duża część indeksów rozpoczęła dzień na plusie, jednak w pierwszych godzinach sesji przeszła na spadkową stronę rynku. Dobrze radzą sobie spółki farmaceutyczne oraz banki. Na warszawskim parkiecie indeks WIG20 na początku sesji spadł poniżej poziomu 2600 pkt. Jest to istotny poziom oporu wyznaczony przez 50-procentowe zniesienie rozpoczętej w 2007 roku fali spadkowej, który może na jakiś czas ograniczyć dalszą zwyżkę.

Michał Fronc
Departament Analiz DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Fronc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / TMS: Dobre dane z Chin