To będzie formalność

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 06-10-2006, 00:00

Fundusz zbiera pieniądze na sfinansowanie inwestycji w stację TV i produkcję samolotów. I już myśli o następnej — w sektorze paliwowym.

Dzisiaj akcjonariusze funduszu inwestycyjnego Capital Partners (CP) zbiorą się na walnym zgromadzeniu, aby głosować nad uchwałą o emisji 12 mln nowych akcji, oferowanych po 1 zł na zasadzie prawa poboru. Akceptacja projektu jest właściwie formalnością.

— Oczywiście będę głosował za — mówi Paweł Bala, prezes firmy.

Kontroluje on ponad 32 proc. akcji CP, ponadto prawie 16,3 proc. ma jego żona Anna Bala.

Prezes zapowiada, że skorzysta z prawa poboru, podobnie postąpią zapewne także inni akcjonariusze. Z zebraniem 12 mln zł nie powinno więc być kłopotu.

— Prospekt emisyjny mamy już praktycznie gotowy. Złożymy go zaraz po walnym. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, chcemy z emisją ruszyć w końcu października i zamknąć ją w listopadzie — zapewnia Paweł Bala.

Zebrane pieniądze pójdą na sfinansowanie ostatnich inwestycji funduszu. Pierwsza to wyspecjalizowana telewizja informacyjna Superstacja. Za 30 proc. udziałów Capital Partners zapłaci do 10 mln zł.

Druga inwestycja CP to firma Aero, zajmują- ca się produkcją samolotów szko- leniowych. W tym przy-padku 32,5 proc. kapitału ma kosz-tować warszawską spółkę 5 mln zł.

Pieniędzy starczy, bo fundusz nie wydał jeszcze wszystkiego z poprzedniej emisji. Oba te projekty prawdopodobnie w przyszłym roku trafią na warszawską giełdę.

To nie koniec planów inwestycyjnych Pawła Bali.

— Cały czas rozmawiamy o wejściu w kolejne przedsięwzięcia — zapowiada prezes.

Jeden z projektów jest już podobno w fazie dużego zaawansowania i jego finału można się spodziewać w niedługim czasie. O jaki sektor chodzi tym razem?

— To będą paliwa, ale nie biopaliwa — mówi Paweł Bala.

Dodaje, że to będzie zapewne większa inwestycja od dokonanych niedawno. Najnowszy projekt może też potrzebować więcej pieniędzy na rozwój. Wszystko wskazuje więc na to, że i on rychło trafi na giełdę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To będzie formalność