Czytasz dzięki

To może być wzrostowy tydzień kursu złota

opublikowano: 24-04-2020, 11:59

Notowania złota zmierzają do zakończenia tygodnia wzrostem. Kurs rośnie m.in. w związku z oczekiwaniem na kolejne działania mające ożywiać gospodarki, których wzrost zahamowała pandemia.

- Kombinacja niskich stóp, masywnych stymulacji i wysokiej niepewności wskazuje w kierunku rosnących zakupów złota bez względu na to, czy na rynkach akcji dojdzie do wyraźnej poprawy – głosi raport zespołu analityków RBC, któremu przewodzi Helima Croft.

Notowania kontraktów na złoto przez tydzień
Zobacz więcej

Notowania kontraktów na złoto przez tydzień

Notowania złota w piątek są stabilne. Kurs uncji z czerwcowych kontraktów drożeje o 0,35 proc. do 1751,60 USD. Jest blisko siedmioletniego maksimum. W ujęciu tygodniowym kurs złota rośnie o ponad 3 proc.

RBC rekomenduje inwestorom kupowanie złota przy okazji spadku kursu. Powinno to być opłacalne dopóki politycy nie zmienią postawy, która obecnie przewiduje zrobienie „wszystkiego co potrzeba” w celu przeciwdziałania większemu załamaniu gospodarki.

- Ten moment będzie realnym testem dla złota – twierdzą analitycy RBC.

Rynki oczekują już wkrótce ogłoszenia kolejnych działań stymulacyjnych. W przyszłym tygodniu odbędą się posiedzenia Fed, Europejskiego Banku Centralnego i Banku Japonii.  

- W tym nowym świecie, w którym zarówno EBC jak i Fed nadal uwalniają nowe pakiety stymulacyjne, dramatycznie zwiększając płynność, w połączeniu z utrzymującą się wielką niepewnością, popyt na złoto pozostanie wysoki – powiedział Carlo Alberto De Casa, szef analizy w ActivTrades.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane