To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 14 IV

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

ATM. Spółka Fisterra wezwała do sprzedaży akcji ATM. Dotyczy ono wszystkich akcji nie będących w posiadaniu wzywającego w łącznej liczbie 36 343 343 sztuk. To blisko 100 proc. kapitału ATM. Cena, po której będą nabywane akcje objęte wezwaniem została ustalona na poziomie 12,40 zł. Zapisy będą przyjmowane od 5 maja do 4 czerwca 2014 r.

Pani Teresa Medica. Zarząd spółki zarekomendowała wypłatę całości ubiegłorocznego zysku na dywidendę - na jedną akcję przypadnie 1,20 zł.

Cyfrowy Polsat. Spółka jako kredytobiorca wraz z Telewizją Polsat sp. z o.o., Cyfrowym Polsatem Trade Marks sp. z o.o., Polsat License Ltd. oraz Polsat Media zawarła z konsorcjum banków polskich i zagranicznych umowę kredytów do maksymalnej wartości 2,5 mld zł oraz wielowalutowego kredytu rewolwingowego do maksymalnej kwoty stanowiącej równowartość 500 mln zł.

Invista. Spółka rozpoczęła realizację programu skupu akcji własych. Zgodnie z uchwałą NWZ, spółka może kupić nie więcej niż 10 mln akcji, a kwota przeznaczona na skup to 5 mln zł. Cena nabycia ma się zawierać w przedziale 0,30-3 zł. Walory będą kupowane w celu umorzenia.

JSW. Kompania Węglowa łaknie gotówki jak kania dżdżu. Dostanie wkrótce 1,5 mld zł od Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Więcej w sekcji Premium

Debiuty. W poniedziałek, 14 kwietnia, podwarszawskie Marki wprowadzą obligacje do obrotu na giełdowym parkiecie. Wartość emisji wyniosła 20 mln zł.

Wiosna pobudziła rynek pierwotny. Po trzech miesiącach, gdy jedynymi nowymi spółkami na GPW byli transferowicze z NewConnect, kwiecień przynosi już drugiego prawdziwego debiutanta – Prime Car Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 14 IV