Tokijski rynek akcji nadal nie traci impetu

Marek Druś
24-05-2002, 00:00

Na azjatyckich giełdach nadal panują mieszane nastroje.

Japońska giełda wciąż dyskontuje wiadomości o poprawie koniunktury gospodarczej. Nie słabnie popyt na akcje największych spółek sektora finansowego, m.in. banku Mizuho Holdings i brokera Nomura. Spadła wycena papierów spółek eksporterów. Inwestorzy nie są przekonani, czy interwencja Banku Japonii skutecznie powstrzyma aprecjację jena wobec dolara. Staniały akcje spółek motoryzacyjnych, Honda Motor i Toyoty, które znaczną część wyników generują na rynku amerykańskim.

Indeksy giełdy w Hongkongu spadły w związku z przeceną papierów spółek telekomunikacyjnych. Inwestorzy obawiają się, że nałożony na nie podatek, który ma dostarczyć środków na rozwój infrastruktury w mniej rozwiniętych częściach Chin, zmniejszy osiągane przez nie zyski. Staniały papiery m.in. China Mobile i China Unicom.

Na koreańskiej giełdzie dominowały spadki. Inwestorzy realizowali zyski po środowych zdecydowanych zwyżkach cen, wywołanych danymi o rekordowym wzroście PKB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tokijski rynek akcji nadal nie traci impetu