Tonący i brzytwa

Redakcja
opublikowano: 21-04-2008, 00:00

Wicepremier Waldemar Pawlak w wywiadzie Moniki Olejnik dla Radia Zet orzekł, że „Puls Biznesu” się myli, twierdząc, iż związana z PSL Fundacja Rozwoju (FR) łamie prawo. Przypomnijmy tym, którzy „Pulsu” nie czytali (a szkoda, bo warto): FR, korzystając z ulg podatkowych należnych fundacji, koncentruje się na niezwiązanej z celami statutowymi działalności gospodarczej. Twierdzimy, że to niezgodne z prawem i zgadza się z tym wielu ekspertów prawnych, rewidenci badający działalność fundacji, wreszcie nadzorujący ją resort rolnictwa . Na razie to wicepremier jest osamotniony w opinii o zgodności działań fundacji z prawem. Jego argument? Prace fundacji były audytowane i są transparentne. Nikt tego nie kwestionuje: to właśnie rewidenci zwrócili uwagę na nieprawidłowości. Ale nikt z władz fundacji — w tym szef jej rady kuratorów Waldemar Pawlak — nie zareagował.

Zdaniem wicepremiera, nie atakujemy PSL-owskiej fundacji bez powodu: to frustracja z powodu nieudanego wywiadu z nim, którego jakoby nie mógł autoryzować, bo przekręcaliśmy jego wypowiedzi. I to tak, że nie mógł poprawić… Cóż, moglibyśmy polemizować: że — według nas — podczas wywiadu wicepremier to i owo powiedział i nieprzejrzyście, i — ze swego punktu widzenia — za dużo. Ale... Było, minęło, a powody do frustracji mamy poważniejsze, choćby ślimacze tempo reform w gospodarce i finansów publicznych, niż wywiady z prominentnymi członkami rządu. Za przeinaczanie (tym razem wypowiedzi Julii Pitery) dostało się zresztą także Monice Olejnik, choć podała dokładny cytat. Taka metoda.

Żeby nie było, że tylko się wicepremiera czepiamy i kwestionujemy wszystkie jego wypowiedzi. Na zakończenie opisu perypetii z wywiadem dla „PB” Waldemar Pawlak stwierdza, „Po prostu nie mogliśmy się porozumieć” — i pod tym podpisujemy się w stu procentach. Święte słowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Redakcja

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy