Top 15 wydarzeń dla innowatorów w Europie

opublikowano: 01-12-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Stawiasz na nowatorskie rozwiązania? Chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami, dzięki którym wyprzedzisz konkurencję? Jeśli tak, powinieneś pojawić się na tych wydarzeniach.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Gdzie odbywają się najbardziej wartościowe wydarzenia dla startupów
  • Na których imprezach można umówić się na indywidualne spotkania z inwestorami
  • Gdzie jechać, aby poznać najnowsze technologiczne trendy, nowości i zdobyć wiedzę, której nie mają konkurenci

Aby zyskać nowe spojrzenie na prowadzony biznes i wiążące się z nim możliwości, warto brać udział w imprezach, podczas których wiedzą i przemyśleniami dzielą się uznani eksperci, praktycy i twórcy najbardziej innowacyjnych start-upów. Dzięki takim wydarzeniom można poszerzyć horyzonty, znaleźć cenne biznesowe inspiracje i nawiązać nieocenione kontakty z innymi przedsiębiorcami, które mogą zaowocować współpracą.

Stworzyliśmy subiektywną listę 15 najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych wydarzeń dla innowatorów i entuzjastów nowych technologii, które w ciągu najbliższego roku odbędą się w Europie. W naszym zestawieniu nie zabrakło znanych od wielu lat renomowanych imprez, takich jak barceloński Mobile World Congress, Web Summit w Lizbonie czy London Tech Week. Trzeba jednak podkreślić, że startupowa scena to nie tylko wielkie wydarzenia ze znanymi prelegentami. Dlatego obok nich na liście znalazły się również mniejsze, w tym branżowe i tematyczne. I tak powstał użyteczny przewodnik. Warto zauważyć, że znajdują się w nim dwie imprezy odbywające się w Polsce. Nasze zestawienie najciekawszych wydarzeń dla innowacyjnych firm przedstawiamy w kolejności alfabetycznej.

1. Bits & Pretzels, Monachium, 20-21 czerwca 2023 r.

Pierwsza edycja była śniadaniem dla 80 twórców start-upów i wspierających ich osób. Dziś jest to jedno z wiodących europejskich wydarzeń dla startupowców, przyciągające największe światowe firmy i uznanych prelegentów. Bits & Pretzels to dwa dni pełne wiedzy od najlepszych i networkingu. Młodzi przedsiębiorcy mają szansę na nawiązanie kontaktu i pokazanie działalności ponad pięciuset inwestorom. Poza tym mogą zgłosić się do udziału w konkursie Golden Pretzel Pitch Award. Kilkadziesiąt start-upów kwalifikuje się do wielkiego finału, występując na centralnej scenie przed ok. 5 tys. uczestników.

Więcej informacji: www.bitsandpretzels.com/

2. Dublin Tech Summit, Dublin, 15-16 czerwca 2023 r.

Stolica Irlandii jest pełna firm technologicznych. Dziś miasto może pochwalić się jedną z najbardziej wpływowych konferencji poświęconych technologii i przedsiębiorczości w Europie. W ostatniej edycji Dublin Tech Summit wzięło udział 200 prelegentów i 8 tys. uczestników. Starannie dobrane sesje, które mają na celu połączenie startupowców z inwestorami, dają wiele możliwości budowania partnerstw i przeniesienia działalności młodych firmy na wyższy poziom. Konferencja przyciąga kadrę kierowniczą czołowych światowych marek technologicznych. Każdy, kogo pasjonują najnowsze technologie, znajdzie tu coś dla siebie.

Więcej informacji: https://dublintechsummit.tech/

3. E-commerce Berlin Expo, Berlin, 23 lutego 2023 r.

To nie konferencja, ale właściwie targi e-handlu - miejsce spotkań sprzedawców detalicznych, start-upów internetowych, uznanych firm i dostawców rozwiązań. Tematyka E-commerce Berlin Expo obejmuje wszystkie aspekty handlu detalicznego online: od strategii przez marketing i płatności po logistykę. Można poznać najnowsze trendy i technologie w e-handlu oraz zaznajomić się z najnowszymi osiągnięciami w branży. Na ostatniej edycji było ponad 200 wystawców, w tym giganci handlu elektronicznego, tacy jak Google, Zalando, Facebook, YouTube czy Amazon. E-commerce Berlin Expo to znakomite wydarzenie dla osób, które chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami w handlu internetowym.

Więcej informacji: https://ecommerceberlin.com/#register

4. hub.berlin Conference, Berlin, 28-29 czerwca 2023 r.

Festiwal technologii biznesowych, który przyciąga przedsiębiorców, dyrektorów generalnych uznanych marek i ekspertów branżowych z całego świata. W kategorii „konferencja technologiczna z naciskiem na start-upy” berlińskie wydarzenie plasuje się w europejskiej czołówce. Główny cel: pokazanie, jak cyfryzacja może rozwinąć biznes - poprzez ekscytujące warsztaty, wystawy technologii i wydarzenia networkingowe, a wszystko to w towarzystwie oszałamiającej sztuki cyfrowej. Warto dodać, że tu startupowcy mogą prowadzić indywidualne rozmowy z prelegentami z najbardziej renomowanych firm technologicznych na świecie.

Więcej informacji: https://hub.berlin/

5. Impact’23, Poznań, 10-11 maja 2023 r.

Najważniejszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej kongres gospodarczo-technologiczny odbędzie się w maju w Poznaniu. Wystąpienia znanych na świecie prelegentów, sześć scen, 23 ścieżki tematyczne, warsztaty dla liderów biznesu, konkursy dla start-upów – to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników Impactu. Otworzy go Nassim Nicholas Taleb, jeden z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych ekonomistów i filozofów współczesnych. Wystąpi również prof. Adam Tooze, historyk i autor, uznany za jednego z najważniejszych globalnych myślicieli dekady. Impact znany jest z tego, że najlepiej ze wszystkich wydarzeń w regionie wpisuje polską bieżącą dyskusję w światowe trendy. Wśród gości ponownie znajdą się najważniejsze osoby z Polski, a więc przedstawiciele rządu, szefowie najważniejszych instytucji finansowych, firm technologicznych i najbardziej znani inwestorzy. „Puls Biznesu” objął nad wydarzeniem patronat medialny.

Więcej informacji: https://impactcee.com

6. InfoShare, Gdańsk, 24-25 maja 2023 r.

To jedna z największych w naszej części kontynentu konferencji poświęconych biznesowi, nowym technologiom i start-upom. Młodzi przedsiębiorcy mogą zaprezentować tu swoje pomysły oraz spotkać inwestorów i partnerów. Infoshare co roku gromadzi tysiące osób poszukujących platformy do nauki i współpracy. Wydarzenie zapewnia solidną dawkę wiedzy – jest kilka scen tematycznych, na których występują prelegenci z całego świata, jest też ciekawa oferta warsztatów. To dobre miejsce dla firm na wczesnym etapie rozwoju.

Więcej informacji: https://infoshare.pl/

7. London Tech Week, Londyn, 12-16 czerwca 2023 r.

Wśród wielu imprez technologicznych na Wyspach Brytyjskich wyróżnia się London Tech Week, głównie ze względu na skalę. Ten pięciodniowy festiwal jest świętem technologii i innowacji – odbywa się podczas niego kilkaset prezentacji, dyskusji i warsztatów. Ubiegłoroczny London Tech Week przyciągnął ponad 20 tys. uczestników: założycieli start-upów, inwestorów, ekspertów i wynalazców. Ostatnie edycje są poświęcony temu, jak technologia zmienia biznes i społeczeństwo.

Więcej informacji: https://londontechweek.com/

8. Mobile World Congress, Barcelona, 27 lutego - 2 marca 2023 r.

To wydarzenie zna - lub powinien znać - każdy fan technologii i branży mobilnej. Mobile World Congress (MWC) to konferencja i targi telekomunikacyjne, które jednocześnie są największym na świecie spotkaniem tego sektora. Największe firmy właśnie na to wydarzenie przygotowują premiery technologii, usług i flagowych produktów. Warto dodać, że w ramach barcelońskiego kongresu odbywa się towarzyszące wydarzenie dla start-upów: 4YFN (4 Years From Now). Są na nim pokazywane przyszłościowe rozwiązania najbardziej innowacyjnych młodych firm, które mają szansę zrewolucjonizować rynek w najbliższych latach. Celem 4YFN jest wspieranie start-upów, innych firm oraz inwestorów we wspólnym uruchamianiu nowych przedsięwzięć biznesowych.

Więcej informacji: www.mwcbarcelona.com

9. Money 20/20, Amsterdam, 6-8 czerwca 2023 r.

Zwycięzca w kategorii: najciekawsza w Europie impreza poświęcona technologiom w finansach. Jeśli jesteś dostawcą technologii albo przedstawicielem banku lub firmy ubezpieczeniowej, który szuka nowatorskich partnerów i najnowszych rozwiązań technologicznych – powinieneś tu być. Podczas Money 20/20 dużo mówi się o

transformacji bankowości, cyberbezpieczeństwie i przyszłości e-handlu. To trzy dni pełne aktualnej branżowej wiedzy, inspiracji i szans na nawiązanie cennych kontaktów.

Więcej informacji: https://europe.money2020.com/

10. Slush, Helsinki, 30 listopada - 1 grudnia 2023 r.

Gdzie odbywa się najważniejsza impreza startupowa na świecie? Zdania są podzielone, ale znaczna część odpowiedzi wskazywałaby na Finlandię. Wszystko zaczęło się w 2008 r. od skromnego spotkania w Helsinkach dla 300 osób. Przez kilkanaście lat Slush rozrósł się do prestiżowego wydarzenia, które łączy przedsiębiorców i talenty technologiczne z najlepszymi międzynarodowymi inwestorami, wielonarodowymi korporacjami, menedżerami i mediami. Głównym celem jest ułatwianie spotkań i budowanie światowej społeczności start-upów. Slush to świetna arena matchmakingowa dla młodych przedsiębiorców stawiających na rozwój. Co istotne, z przedstawicielami VC mogą spotkać się indywidualnie – uczestnicy imprezy mogą skorzystać z aplikacji, która pozwoli na wybór odpowiedniego dla branży i poziomu rozwoju start-upu funduszu i umówienie się na rozmowę.

Więcej informacji: www.slush.org/events/helsinki/

11. South Summit, Madryt, 7-9 czerwca 2023 r.

Niezależnie od tego, czy chcesz chłonąć biznesową wiedzę, nawiązywać kontakty, czy jesteś początkującym startupowcem, poszukującym finansowania od funduszy VC – tu znajdziesz odpowiedzi na swoje potrzeby. W tym roku South Summit obchodził dziesiątą rocznicę powstania. Wydarzenie jednoczy największe nazwiska w świecie start-upów, aby stymulować nowatorskie rozwiązania i zapewniać młodym firmom szanse na rozwój. Ale jest to też wydarzenie dla innowatorów, którzy spotykają się, aby kształtować świat biznesu oparty na zrównoważonych praktykach. Temu w znacznej mierze będzie poświęcona najbliższa edycja.

Więcej informacji: https://www.southsummit.co/south-summit-mad/

12. The Next Web (TNW) Conference, Amsterdam, 15-16 czerwca 2023 r.

The Next Web to strona internetowa i jednocześnie coroczny cykl konferencji skupiających się na nowych technologiach i młodych przedsiębiorcach. TNW łączy społeczność globalnych start-upów już od 2006 r. Konferencja wyróżnia się bogatym harmonogramem sesji panelowych, warsztatów, przemówień i seminariów. TNW zachęca do współpracy i oferuje start-upom mnóstwo okazji do wystawienia się na imprezie. To dobra okazja, aby nawiązać kontakty z innymi przedsiębiorcami, twórcami produktów i branżowymi ekspertami. Warto zwrócić uwagę także na liczne wydarzenia towarzyszące.

Więcej informacji: https://thenextweb.com/conference

13. Viva Technology, Paryż, 14-17 czerwca 2023 r.

Kolejne z największych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń technologicznych na naszym kontynencie. Viva Technology to impreza łącząca biznes i innowacje. Współpracę przybywających tu liderów biznesu, start-upów, inwestorów, badaczy i innowatorów ułatwiają niezliczone seminaria, dyskusje i innego rodzaju spotkania. To właściwe miejsce, aby przekształcić innowacyjny pomysł w biznes i znaleźć odpowiednich ludzi, którzy pomogą w jego realizacji. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia osobiście wzięło udział 91 tys. osób, a wirtualnie – 300 tys. Viva Technology jest też znana z tego, że od lat dyskutuje się tu o technologiach w kontekście wyzwań, przed jakimi stoi nasza cywilizacja.

Więcej informacji: https://vivatechnology.com/

14. Web Summit, Lizbona, 13-16 listopada 2023 r.

Topowe wydarzenie, przez wielu uznawane za najlepszą konferencję technologiczną na świecie. Gromadzi założycieli i dyrektorów generalnych firm z tej branży, szybko rozwijające się start-upy, decydentów politycznych oraz – co najważniejsze - osoby, które zmieniają branżę technologiczną na poziomie globalnym. “New York Times” określił to wydarzenie jako „wielkie konklawe arcykapłanów branży technologicznej”. Obecność przedstawicieli takich firm jak Apple, Facebook czy Spotify sprawia, że startupowcy złaknieni technologicznych nowinek co roku licznie zjeżdżają do stolicy Portugalii. Wydarzenie ma specjalnie dostosowane programy dla różnych grup odbiorców. Ten dla start-upów polega na prezentowaniu innowacyjnych pomysłów i przełomowych technologii, a także nawiązywaniu kontaktów z wiodącymi światowymi inwestorami, firmami i mediami.

Więcej informacji: https://websummit.com/

15. Wolves Summit, Wiedeń, 24-26 października 2023 r.

Jedna z największych imprez w Europie Środkowo-Wschodniej poświęconych technologiom. Wcześniej konferencja odbywała się w Polsce, obecnie entuzjaści nowych rozwiązań spotykają się w stolicy Austrii. Wolves Summit przyciąga twórców start-upów, inwestorów, przedstawicieli korporacji – wszystkich, którzy chcą sprawdzić, jakie trendy panują na technologicznym rynku i jakich nowatorskich rozwiązań warto użyć, aby wyprzedzić konkurencję. Jednak głównym celem wydarzenia jest wspieranie budowania biznesu, skalowania i pozyskiwania funduszy. W programie są liczne prelekcje, dyskusje i sesje pitchingowe. Podczas ostatnich edycji eksperci wiele czasu poświęcali na fintechy i deep techy.

Więcej informacji: www.wolvessummit.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane