Totalizator Sportowy przebił 6 mld zł

opublikowano: 04-04-2019, 22:00

Prawo przekłada się na pieniądze.

W 2017 r. w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej, która dała kontrolowanemu przez skarb państwa Totalizatorowi Sportowemu monopol na prowadzenie salonów gier na automatach i kasyna online. Nowelizacja umożliwiła mu też sprzedaż międzynarodowej gry Eurojackpot i sprzedaż gier liczbowych w internecie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Spółka podaje, że w 2018 r. jej sprzedaż była rekordowa i po raz pierwszy w historii przekroczyła 6 mld zł.

— To dopiero początek dobrych informacji i dobrej passy. Realizujemy kolejne przedsięwzięcia, których efekty pojawią się w wynikach za ten rok i za kolejne lata — mówi Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora, cytowany w komunikacie spółki.

Totalizator dużą część wpływów ze sprzedaży przekazuje na cztery fundusze — Rozwoju Kultury Fizycznej, Promocji Kultury, Rozwiązywania Problemów Hazardowych i Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

W ubiegłym roku przekazał im ponad 2 mld zł.

6,1

mld zł Tyle wyniosła sprzedaż produktów Totalizatora Sportowego w 2018 r…

770,3

mln zł Tyle przekazano na rachunek Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej…

8,5

proc. …o tyle więcej niż rok wcześniej.

205,4

mln zł …a tyle trafiło do Funduszu Promocji Kultury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane