Toyota zainwestowała 500 mln USD w Ubera

opublikowano: 28-08-2018, 06:43

Toyota poinformowała o inwestycji 500 mln USD w Uber Technologies i rozszerzenie partnerstwa w celu wspólnej pracy nad autonomicznymi samochodami.

Inwestycja tej wielkości oznacza wycenę przynoszącego wciąż straty Ubera na ok. 72 mld USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Toyota rozszerza zakres swojej działalności w związku z planami przekształcenia się w firmę dostarczającą usługi mobilności -podała agencja Kyodo.
Zobacz więcej

Toyota rozszerza zakres swojej działalności w związku z planami przekształcenia się w firmę dostarczającą usługi mobilności -podała agencja Kyodo. fot. Bloomberg

Japońska spółka poinformowała, że współpraca z amerykańską firmą parataksówkową dotyczy także produkcji na skalę masową aut autonomicznych, które byłyby następnie udostępniane przez Ubera. Mają one powstać na bazie minivana toyota sienna. Testy mają rozpocząć się w 2021 roku.

- To porozumienie i inwestycja to ważne kamienie milowe w naszej transformacji w kierunku spółki mobility – oświadczył Shigeki Tomoyama, wiceprezes Toyota Motor Corporation.

Eksperci uważają, że zacieśnienie współpracy Toyoty i Ubera to sposób na szybsze doścignięcie konkurencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu