TP może kupić Ramsat

KL
opublikowano: 08-04-2009, 00:00

Czy Tepsa pójdzie w ślady Polkomtela i nabędzie swojego dystrybutora? Największy operator ma na celowniku Ramsat.

Czy Tepsa pójdzie w ślady Polkomtela i nabędzie swojego dystrybutora? Największy operator ma na celowniku Ramsat.

Chociaż Telekomunikacja Polska (TP) od dawna zapowiada, że zamierza przejmować, na razie kończy się na zapowiedziach. Teraz ma otwartą drogę do akwizycji. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie przez TP kontroli nad spółką Ramsat. Żadna ze stron potencjalnej transakcji nie chce się wypowiadać.

— Być może jutro będziemy mogli przekazać więcej informacji na ten temat — mówi Mariusz Loch z biura prasowego TP.

Ramsat także nie komentuje komunikatu UOKiK.

— Obowiązują nas klauzule poufności — mówi Adam Gembala, prezes Ramsatu.

Ramsat to jeden z największych dystrybutorów Orange, sprzedaje także usługi Telekomunikacji Polskiej. Ma około 150 punktów sprzedaży (z czego 22 to firmowe salony Orange) oraz 150 konsultantów dla klientów biznesowych.

Jeżeli TP zdecyduje się na przejęcie dystrybutora, nie będzie pierwsza na rynku. Na taki krok zdecydował się w 2008 r. Polkomtel, który kupił blisko 40 proc. Liberty. Mniejszościowy pakiet zapewnia mu jednak wpływ na strategiczną działalność spółki. Operator może powoływać dwóch z pięciu członków zarządu. Polkomtel argumentował, że takie przejęcie wzmocni i zabezpieczy jego sieć dystrybucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu