TP obniża ceny

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 04-07-2006, 00:00

Od dziś można kupić Neostradę nawet za 28 zł. To próba zdobycia rynku przed jego liberalizacją — mówią analitycy.

Telekomunikacja Polska (TP) wprowadza od dzisiaj nowy cennik neostrady tp. Najniższa oferowana prędkość wynosi 512 kb/s i przy 36-miesięcznej umowie abonament wynosi 28 zł (cena zawiera już VAT) przez pierwszy rok użytkowania i 56 zł przez następne dwa lata. Aktywacja usługi kosztuje 12,20 zł z VAT, a modem — 1,22 zł. Do tej pory najniższa cena za neostradę 128 kb/s wynosiła 59,78 zł z VAT. Przy prędkości transferu 1024 kb/s i umowie na 3 lata, abonament za pierwszy rok wyniesie 53 zł, a za kolejne lata 106,01 zł. Przy umowie na dwa lata opłaty abonamentowe wyniosą odpowiednio 63 zł i 126 zł.

— Ewolucja przybiera znamiona rewolucji. Obniżka cen pokazuje, że TP chce aktywnie zdobyć udziały w rynku zanim rynek szerokopasmowego internetu w pełni otworzy się na konkurencję. Jeżeli TP zrobiła taki ruch w obszarze szerokiego pasma — można się spodziewać, że za tym pójdzie oferta w zakresie usług głosowych — mówi Krzysztof Kaczmarczyk, analityk DB Securities.

Na początku maja regulator wydał decyzję w sprawie bitstream access, nakazującej TP obniżenie hurtowych cen dla operatorów za dostęp do internetu. Teraz operatorzy negocjują z TP szczegółowe warunki — mają trzy miesiące na uzgodnienia, jeżeli stronom nie uda się dojść do porozumienia, może zainterweniować regulator.

— To nie ostatnia promocja w tym roku — zapowiada Jakub Połeć z TP.

Ma to pozwolić TP na zdobycie 1,6 mln, a może nawet 1,7 mln klientów szerokopasmowego internetu na koniec roku. Na koniec pierwszego kwartału TP miała 1,2 mln klientów neostrady, a z usług szerokopasmowych korzystało 1,3 mln klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu