TPSA nie chce płacić Duńczykom

DI
opublikowano: 2010-09-20 00:00

Pomimo że trybunał arbitrażowy przyznał duńskiej spółce DPTG 1,57 mld zł odszkodowania i wyznaczył 14-dniowy termin płatności, Telekomunikacja Polska (TP) nie zamierza go na razie wykonać.

"Telekomunikacja Polska, działając w najlepszym interesie swoich akcjonariuszy nie może dokonać płatności (...) nie wyczerpawszy wszystkich dostępnych środków prawnych" — czytamy w komunikacie.

Wyrok trybunału powinien zostać uznany w Polsce przez sąd. TP będzie miała możliwość dochodzenia swoich praw w postępowaniach przed sądem okręgowym, sądem apelacyjnym oraz przed Sądem Najwyższym. Spółka może wykorztystać także trzyinstancyjną drogę sądową w Austrii.