Trans na Zachód

01-09-2009, 06:55

Giełda transportowa TRANS.eu, największa platforma informacyjna z ofertami frachtów i przestrzeni ładunkowych we wschodniej części Europy, pomaga małym i średnim przewoźnikom w pozyskiwaniu kontaktów biznesowych w Polsce i poza jej granicami.

Wraz z wejściem w życie układu z Schengen w grudniu 2007 r. otworzyły się granice krajów starej „15”. Eliminacja obowiązku odprawy celnej pozwoliła na skrócenie czasu realizacji dostaw. Dla wielu firm była to idealna okazja do rozkwitu działalności.
Z drugiej strony przedsiębiorstwa Europy Środkowej i Wschodniej znalazły się w sytuacji, w której muszą stawić czoła wolnej konkurencji w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nie wszystkie są w stanie sprostać wyzwaniu, jakie stawia Zjednoczona Europa. Szansą na przetrwanie i rozkwit branży jest specjalizacja w wąskich obszarach działania: transporcie, magazynowaniu czy obsłudze prawnej.
Podnoszenie standardu świadczonych usług i transfer zachodniego know-how, jest możliwy przede wszystkim na drodze poszerzania portfolio o dużych, zachodnich zleceniodawców. Narzędziem do pozyskiwania takich partnerów jest Giełda TRANS, której baza liczy aktualnie ponad 120 tys. użytkowników (90 tys. firm) z całej Europy zawodowo trudniących się transportem i usługami spedycyjnymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Trans na Zachód