Tras-Intur przejmuje

ANP
opublikowano: 06-03-2008, 00:00

Na celowniku grupy są cztery firmy, w tym dwie zagraniczne. Przejęcia mogą być sfinansowane nową emisją akcji.

Na celowniku grupy są cztery firmy, w tym dwie zagraniczne. Przejęcia mogą być sfinansowane nową emisją akcji.

Ten rok upłynie Tras-Inturowi na akwizycjach. Grupa, w której skład wchodzą specjalizujące się w stolarce budowlanej Humdrex, Synergis, Intur oraz działający w segmencie konstrukcji stalowych Orion+, zamierza powiększyć się o kolejne firmy z tych branż.

— W obszarze stolarki rozmawiamy z dwiema spółkami z UE, a w sektorze konstrukcji z dwoma podmiotami polskimi, przy czym z jednym z nich rozmowy są zaawansowane. To firmy, których akwizycja znacząco wpłynie na zwiększenie obrotów — mówi Marek Grzona, prezes Tras-Intura.

Rozmowy mają się zakończyć jeszcze w tym półroczu.

— Nie wykluczam nowej emisji akcji na potrzeby akwizycji. Rozważamy scenariusze emisji aportowej lub gotówkowej — dodaje prezes.

Według szacunków prezesa, przychody grupy pro forma wyniosły w 2007 r. 130-140 mln zł. W tym roku spółka zakłada wzrost obrotów o 5-10 proc. oraz osiągnięcie 7-procentowej marży EBITDA (wobec około 3 proc. w 2007 r.).

Tras-Intur, eksportujący do Niemiec i południowej Europy, wejdzie na nowe rynki: w planach są Skandynawia, Rosja i Ukraina.

— Tylko duże firmy mogą skutecznie wejść na zagraniczne rynki. Jeśli ktoś chce być znaczącym graczem i rozwijać ekspansję eksportową, to musi się konsolidować — uważa Zdzisław Maliszewski, ekspert ze Związku Polskie Okna i Drzwi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu