Tras Tychy odwołał prognozy zysków

Marcin Goralewski
17-11-2004, 00:00

Tras Tychy, giełdowy producent okien, obniżył tegoroczne prognozy. Przychody grupy w 2004 r. mają sięgnąć 115 mln zł, a nie — jak wcześniej planowano — 155 mln zł (redukcja o ponad 25 proc.). Inwestorzy mogą też zapomnieć o zyskach. Po trzech kwartałach tego roku grupa straciła 2,2 mln zł. Cytowani niedawno przez ,,PB” analitycy sugerowali, że w czwartym kwartale firma będzie miała stratę. Na razie Tras Tychy tylko odwołał prognozę 2,3 mln zł zysku brutto, nie podając nowej.

Warto przypomnieć, że prognozy powstały przed niedawną emisją akcji. Podwyższenie kapitału miało służyć na sfinansowanie przygotowań fuzji z zależnym Inturem. We wczorajszym komunikacie spółka tłumaczy, że to właśnie sądowe opóźnienia w połączeniu dwóch firm powodują, że wcześniejsze prognozy są nieaktualne. Tras Tychy wcześniej twierdził także, że załamanie finansów to efekt spadku sprzedaży po podwyżce stawki VAT po wejściu Polski do UE. Inwestorzy te wyjaśnienia znają i wyprzedają papiery spółki na giełdzie. Wczoraj akcje na początku sesji taniały nawet o ponad 9 proc. — do 3,38 zł. Najwyższy kurs z ostatnich 12 miesięcy to 14 zł, co oznacza, że giełdowa wartość spółki spadła już o ponad 75 proc. i zbliżyła się do 20 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tras Tychy odwołał prognozy zysków