Trendy na rynkach ukształtują dane

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 12-02-2007, 00:00

W tym tygodniu na pierwszym planie będzie środowo-czwartkowe wystąpienie Bena Bernanke, szefa Fed, w amerykańskim Kongresie. To jego słowa mogą ukształtować trendy na rynku walut.

Oprócz wystąpienia szefa Fed, duże znaczenie będą miały wtorkowe dane o amerykańskim bilansie handlu zagranicznego, inflacji CPI w Wielkiej Brytanii oraz indeks koniunktury instytutu ZEW. W środę z kolei ujrzymy raport o sprzedaży detalicznej w USA, a indeksy NY Empire State i Fed z Filadelfii oraz dane o przepływach kapitałów do USA ujrzą światło dzienne w czwartek. Tydzień zakończą styczniowe dane o inflacji PPI w USA.

Taki wysyp danych utrudnia stawianie prognoz. W tej sytuacji najłatwiej zwrócić się ku analizie technicznej. Ta natomiast wskazuje na kolejny tydzień stabilizacji EUR/USD oraz możliwość umocnienia dolara do funta, jena i szwajcarskiego franka.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane