Trigon rozwadnia medycynę

opublikowano: 12-12-2017, 22:00

Trigon Medyczny Publiczny FIZ już się tak nie nazywa — teraz to Trigon Medycyny i Innowacji FIZ.

Zmiana nazwy to również zmiana strategii i zespołu zarządzającego. Od stycznia 2018 r. do dotychczas zarządzającego funduszem Marcina Szuby dołączą Michał Cichosz i Tomasz Piotrowski, zarządzający Trigon Globalni Liderzy Wzrostu FIZ. Przejmą połowę portfela Trigona Medycyny i Innowacji. Statut funduszu stanowi, że co najmniej połowę aktywów muszą stanowić lokaty w instrumenty udziałowe lub dłużne emitowane przez spółki, których działalność związana jest z branżą medyczną.

Pozostałą część portfela wypełnią spółki typu wzrostowego o globalnym zasięgu, notowane na giełdach Stanów Zjednoczonych, Europy, Chin czy Japonii. Trigon uzasadnia zmianę tym, że spółki z sektorów wzrostowych, takich jak IT, e-commerce, konsumpcja oraz spółki z sektora medycznego i biotechnologicznego mają wspólny mianownik.

Są innowacyjne, działają w branżach, w których panują wyraźne długoterminowe trendy, posiadają wysokie wskaźniki zwrotu na zainwestowanym kapitale, generują duże przepływy gotówki, posiadają unikalne przewagi konkurencyjne czy też patenty, a co najważniejsze: mogą działać globalnie. W ostatnich dwunastu miesiącach medyczny Publiczny FIZ zarobił zaledwie 5,6 proc. W połowie 2017 r. aktywa netto funduszu wynosiły 17 mln zł. Rok wcześniej było to 26 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane